+48 508 094 432
fotografia@wojciechzelazny.pl

kurs fotograficzny

Kurs Fotograficzny "Pięć Kroków"

Niezwykle cieszę się z możliwości zaproponowania Wam oferty szkoleń fotograficznych. Dużo wody upłynęło, ale w końcu udało mi się zorganizować odpowiednią ilość czasu, aby zaoferować Wam w pełni przygotowane i poukładane podzielenie się tym co mam (w głowie oczywiście) 🙂 Napiszę krótko: szkolenia są skierowane do każdego, na każdym etapie "wtajemniczenia", zakres tematyczny jest szeroki więc każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 Uważam, że kiedy zaczynamy się czymś interesować to tak jak gdybyśmy mówiąc obrazowo wchodzili na pewną kolejną ścieżkę w drodze naszego życia. Proponuję więc, abyś wykonał (wykonała) ze mną pierwsze kroki na tej nowej drodze, a będzie ich w sumie 5. Oferuję Ci swoje towarzystwo na początkowym etapie tej drogi i podpowiem co zrobić aby pójść na przód. Jeśli od jakiegoś czasu jesteś już na tej drodze i czujesz, że stoisz w miejscu i trudno jest Ci zrobić krok na przód - zapraszam! Te szkolenia są właśnie dla Ciebie! Pamiętaj, możesz zacząć je od dowolnego etapu, to Ty doskonale wiesz czego potrzebujesz, niewykluczone, że po kroku 4 będziesz chciał zrobić krok 2 🙂 U mnie NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH.

Każde szkolenie odbywa się w studio fotograficznym w naszym domu w Karczowiskach między Legnicą a Lubinem na Dolnym Śląsku. Kawa, herbata, woda w trakcie szkolenia oczywiście zapewnione 🙂 Jeśli nie po drodze Ci w nasze rejony lub po prostu bardziej komfortowo czujesz się w domu, nic nie stoi na przeszkodzie aby szkolenie przeprowadzić u Ciebie, wtedy Ty zapewniasz kawę 🙂 W takim przypadku poproszę jedynie o zwrócenie kosztów paliwa za dojazd we wskazane miejsce. Oczywiście kurs dotyczący lamp błyskowych jest wyjątkiem i zawsze odbywa się w studio 🙂 Jest jeszcze trzecia możliwość, mianowicie szkolenie możemy przeprowadzić przez internet korzystając po prostu ze Skypa (przy takim rozwiązaniu proponowałbym jednak podzielić szkolenie na dwa dni 2x3 godziny).
Termin szkolenia ustalam indywidualnie.

 

Krok 1

W pierwszej kolejności zapraszam na indywidualne szkolenie od podstaw (najważniejszy pierwszy krok). Zapraszam osoby które dopiero przymierzają się do zakupu pierwszego aparatu, te które już dokonały zakupu, jak również te które jeszcze nie wiedzą czy na pewno chcą kupić 🙂 Czego możesz spodziewać się na szkoleniu? Przekażę Ci w możliwie najbardziej przystępny i obrazowy sposób magię powstawania fotografii. Pokażę Ci na czym polega tryb w pełni manualny bo od przestawienia pokrętła na literę M właśnie zaczyna się fotografia. Wszystko co tutaj przeczytasz i czego oczywiście dowiesz się uczestnicząc w kursie jest wiedzą przefiltrowaną moim doświadczeniem. Zależy mi na tym, aby przekazać Ci informacje, które prosto mówiąc przydadzą Ci się po powrocie do domu i które będą dla Ciebie niejako fundamentem na którym zbudujesz swoje własne fotograficzne doświadczenie. Od czegoś w końcu trzeba zacząć prawda? a jak ja to mówię, najlepiej zacząć od początku 🙂 Jeśli szukasz tutaj konkretów o czym będzie mowa na kursie to będzie to np. rodzaj aparatów i obiektywów fotograficznych, sposób powstawania zdjęcia, czym jest i przede wszystkim jak działa przysłona, czas otwarcia migawki oraz ISO, czym jest i jak wykorzystywać informacje ze światłomierza, jak i gdzie ustawiać punkt ostrości, czym jest i jak decydować o pożądanej głębi ostrości, rodzaje pomiarów światła, kadrowanie, kompozycja, "poprawna" ekspozycja, umiejętność dobrania odpowiednich wartości dla uzyskania oczekiwanego efektu i wiele wiele innych 🙂 Prawda jest taka, że całe szkolenie Krok Pierwszy ma na celu zasianie w Tobie ziarenka z pewną dozą informacji i otworzenie w Twojej głowie pewnych drzwi za którymi znajduje się świadomość możliwości wykorzystania aparatu, a raczej wykorzystania światła przy pomocy aparatu 🙂 Szkolenie odbywa się w studio fotograficznym w naszym domu w Karczowiskach (Dolny Śląsk). Szkolenie trwa przez 6 godzin jednego dnia z krótką przerwą na obiad. Koszt kursu to 1350zł.

 

Krok 2

Szkolenie pt. kiedy wiesz, że chcesz 🙂 Szkolenie oczywiście na poziomie bardziej zaawansowanym od kroku pierwszego. Na szkoleniu tym po krótce przez pierwsze 15 minut przypomnę najważniejsze treści ze szkolenia podstawowego, a dalej przejdziemy do bardziej zaawansowanych tematów fotograficznych. Dowiesz się tutaj dlaczego warto fotografować w trybie zapisu .RAW. Pokażę Ci czym jest światło miękkie i ostre, w jaki sposób światło (jego rodzaj, siła itp.) wpływa na końcowy wygląd naszej fotografii. Porozmawiamy o tzw. złotej godzinie i najlepszych porach do fotografowania. Pokażę Ci jak szukać odpowiedniego miejsca do fotografowania, jak cień i światło wpływa na charakter zdjęcia. Porozmawiamy o rodzajach fotografii: o fotografii portretowej, fotografii ślubnej, fotografii noworodkowej, fotografii ciążowej, fotografii makro, fotografii krajobrazu. Wprowadzę Cię w świat lamp błyskowych i ich wykorzystania w fotografii. Na tym kursie wykonasz sporo zdjęć nad którymi usiądziemy wspólnie w ostatnie dwie godziny szkolenia. Zajmiemy się podstawami edycji w programach Adobe Lightroom i Adobe Photoshop. Kurs jest indywidualny i trwa 6 godzin z przerwą na szybki obiad. Koszt kursu to 1550zł.

 

Krok 3

Szkolenie które nazywam pół żartem pół serio błyskawicznym. Skierowane jest oczywiście przede wszystkim do osób które chcą poznać świat lamp błyskowych w fotografii lub które używają lamp, ale napotykają różne problemy lub po prostu nie do końca rozumieją w jaki sposób to wszystko działa i jak zapanować nad światłem błyskowym. No właśnie, gdybym w skrócie miał opowiedzieć czego dowiesz się na tym kursie byłoby to zdanie: jak zapanować nad światłem. Zacznę od omówienia rodzajów lamp błyskowych, systemowych i studyjnych. Nie będziemy zagłębiać się w paramtery techniczne lamp itd.. na szkoleniu stawiam na wiedzę praktyczną. Zrobimy na początku podział na lampy systemowe i studyjne. Opowiem Ci zarówno o obsłudze jednych jak i drugich. Dowiesz się czym jest światło zastane i błysk wypełniający. Dowiesz się też czym jest np. minimalny czas synchronizacji, czym są tryby TTL oraz jak działa lampa w trybie HSS, w jaki sposób lampa komunikuje się z apartem oraz z pozostałymi lampami, jak kontrolować strumień światła, rodzaje modyfikatorów i ich wpływ na charakter światła, jak zbudować małe domowe studio. Dowiesz się również o możliwości wykorzystania lamp LEDowych w fotografii. Wszystko o czym będę mówił będziesz miał okazję również przetestować w moim studio tj. lampy systemowe, lampy studyjne, lampy ledowe, modyfikatory np. softbox, beautydish, blenda. Czas trwania szkolenia to 6 godzin, jego koszt to 2150zł.

 

Krok 4

Postprodukcja część podstawowa. 8 godzinny intensywny w ilość informacji kurs dotyczący podstaw postprodukcji. Kurs zaczynamy od wyciągnięcia karty z aparatu, a kończymy na gotowym pliku .jpg po przeprowadzonej obróbce. Programy w których będziemy pracować na tym etapie szkolenia to Adobe Bridge oraz Adobe Lightroom. Przejdziemy krok po kroku przez każdy program, omówimy moduły, suwaki i elementy konieczne do podstawowej obróbki. Zrozumiesz czym jest cyfrowa ciemnia, w jaki sposób zaimporotwać zdjęcia, jak usystematyzować katalogi tak aby wszystko było "pod ręką". Nauczę Cię m.in. w jaki sposób przekadrować zdjęcie, obniżyć pod podnieść ekspozycję, wyciągnąć detal z cieni, w jaki sposób zredukować prześwietlenia, jak wpływać na intensywaność barw, jak wyostrzyć zdjęcie, ściągnąć szum, jak wprowadzić zmiany selektywne, czym są presety i jak tworzyć własne, oraz jak poprawnie wyeksportować zdjęcia tak aby były gotowe do publikacji w internecie lub gotowe do druku itp. 🙂 Porozmawiamy również o tym gdzie na etapie obróbki kończy się fotografia oraz czy obróbka służy do naprawy nieudanych zdjęć. Na kurs możesz oczywiście zabrać swój komputer, ale możemy równie dobrze pracować tylko na moim 🙂 Cena kursu to 2500zł, pracujemy przez 5 godzin z przerwą na szybki obiad.

 

Krok 5

Postprodukcja część zaawansowana. 5 godzinny kurs dla osób które chcą wejść zdecydowanie głębiej w proces świadomej obróbki zdjęcia i zacząć pracować na swoimi zdjęciami. Na kursie pracujemy w Adobe Bridge i Adobe Photoshop. Zdjęcia na początkowym etapie wywołujemy w ACR (Adobe Camera Raw) i przechodzimy do dalszej edycji w Photoshopie. Wytłumaczę Ci czym są warstwy i maski (jak je tworzyć, jak kopiować, jak odwracać) zobaczysz że to nic strasznego 🙂 Nauczę Cię jak wpływać selektywnie na zdjęcie, jak korzystać z dostępnych rodzajów warstw takich jak np. krzywe, poziomy, kolor selektywny, nasycenie, gradient. Nauczę Cię jak korzystać z filtrów, w jaki sposób wyostrzać zdjęcie, jak redukować szum, jak tworzyć własne akcje oraz jak korzystać z już dostępnych. Omówimy też moduł Liquify, czyli dowiesz się jak wpływać na kształ np. ludzkiego ciała. Chętnie pokażę Ci również metody na usuwanie niedoskonalości. Nauczę Cię prawidłowego zapisu zdjęcia na potrzeby internetu oraz do druku. Opowiem tak wiele jak tylko się da, odpowiem na Twoje pytania i będziemy pracować razem tylko we dwoje. Jest to kurs indywidualny, skupiony tylko na Tobie i dostosowany do Twoich oczekiwań. W trakcie szkolenia zrobimy 30 minutową przerwę na szybki obiad. Koszt kursu to 2900zł.

 

Wojciech Żelazny - Wyjątkowa fotografia ślubna